Ostrov Kréta v Řecku

Ostrov Kréta není pouze nejrozlehlejším řeckým ostrovem, ale patří také k nejrozmanitějším. Čisté moře, drsné hory a množství dalšího bohatství přitahují každoročně na ostrov desetitisíce turistů ze všech koutů světa.

Pověst říká, že právě na tomto ostrově se narodil nejvyšší z bohů Zeus. Není ale jediným bohem, který má na ostrově Kréta své kořeny. Své stopy zde tu mají bohyně Europa, Ariadna a další. Rozmanitost ostrova Kréta se však netýká pouze mytologie. I geograficky nabízí ostrov turistům jednu zajímavost: turisté si tu mohou zaplavat hned ve 2 mořích. Severní část ostrova omývají vody Egejského moře, naproti tomu jižní pobřeží už náleží k Libyjskému moři.

Zeměpisně se řadí ostrov k těm jižně situovaným, a tudíž též k nejteplejším místům Evropy. Jistota hezkého počasí a slunečního svitu po celý den je na Krétě skoro 100%-ní. Během sezóny zde téměř vůbec neprší a teploty se drží nad 25 stupni.

Na jih směřují na dovolenou na Krétu v první řadě akční jedinci, kteří dlouho nevydrží na jednom místě. Nenachází se zde totiž moc pláží, ale naopak místní pohoří doslova lákají k pěší turistice a horolezectví. Příkré skalní stěny tady končí až u mořské hladiny a turistům, kteří vystoupají až na vrchol, nabídnou úchvatné výhledy do okolí a na nekonečnou mořskou hladinu.

Severní břehy na druhou stranu 100%-ně uspokojí ty, kteří chtějí v poklidu relaxovat na plážích s jemným pískem a chtějí si vychutnat dostatek slunce. Pro ty, kteří na ostrov přijedou relaxovat, je krétské severní pobřeží skutečným Eldorádem na zemi. Navíc v jižní části se nachází hezká řádka míst, jež jsou téměř ideální pro potápění. Působivé poklidné zátoky a malebné vesničky ke všemu přirozenost ostrova jen podtrhují.

Zkušení znalci Řecka pak moc dobře vědí, kdy se na Krétu vypravit. Vzhledem k její jižní poloze jsou totiž ideálním obdobím k její návštěvě měsíce září a říjen. Horké středomořské slunce už tolik nepálí a moře je po letní sezóny krásně prohřáté. Na krétských plážích a v okolí památek už dávno nejsou spousty turistů. Návštěvníci ostrova Kréta si v tomto čase mohou užít její návštěvu bezezbytku.