Návštěva Korfu

Ostrovu Korfu (někdy i Kerkyra) se v některých publikacích říká Zelený diamant nebo také středomořský smaragd. Vzhledem k poměrně vydatným srážkám a vhodnému klimatu se tu výborně daří všemožné fauně a flóře, které jen dokreslují půvab tohoto na první pohled ostrova plného života. Jen pro zajímavost: na Kerkyře divoce roste přes 40 druhů divokých orchideí.

Již dříve se řadil ostrov k obvykle navštěvovaným destinacím pro letní dovolenou a tento stav během posledních let ještě posílil. Už před více než jeden a půl stoletím si ho oblíbila císařovna Sissy z Rakouska a nechala tady postavit zámeček jménem Achilleion.

Dnes je ostrov Korfu populární oblastí především pro turisty z Velké Británie, kteří na Kerkyru cestují kvůli odkazu velikánů literatury G. G. Byrona a Geralda Durrella či prince Filipa, manžela královny Alžběty II. Ten se zde ve vile Mon Repos kousek od města Korfu v roce 1921 narodil.

Kerkyra se může pyšnit hlavně zdejším poměrně členitým pobřežím, které se táhne v délce větší než 2 stovky kilometrů. Ostrovní pláže patří k těm nejhezčím a nejpůsobivějším v celém Středomoří a dovolená na Korfu je oblíbená i mezi rodinami s dětmi.

Většina z nich, hlavně v severní, stejně jako v západní části ostrova, je písčitých. V jejich blízkosti se nacházejí známá letoviska jako jsou Sidari, Acharavi a Agios Georgios.

Naopak na východním pobřeží jsou pláže hlavně oblázkové a kamenité. Tento pro někoho možná nepříznivý fakt ale plně vynahrazuje klidnější moře s teplejší vodou a též ne tak silný vítr jako vane v severní části Korfu. Na východě se nachází letovisko Dassia, kam návštěvníci cestující na ostrov též často směřují.

Hlavní město ostrova Kerkyra je plné života. Na shopaholiky zde číhá přehršel obchůdků s potravinami a památkovými předměty všeho druhu a různé restaurace a bary. Během noci tu atmosféra rozhodně nekončí, neboť má hezká řádka obchůdků otevřeno i těsně před půlnocí. Příznivci noční zábavy mohou zavítat na některou z diskoték, které končí provoz často až nad ránem.