Návštěva Korfu

Ostrovu Korfu, někdy nazývaný též Kerkyra, je v některých turistických publikacích nazýván Zelený diamant. Jiné materiály ostrovu Korfu zase přisoudily přízvisko Středomořský smaragd. Vzhledem k poměrně vydatným srážkám a vhodnému klimatu se totiž na Korfu výborně daří všemožné fauně a flóře. Svěží a zelená příroda jen dokresluje jedinečný půvab tohoto ostrova. Kerkyra je totiž na první pohled plná života. Jen pro zajímavost: ostrov Kerkyra je se může pyšnit více než 40 druhy divokých orchideí, které zde rostou.

Již v minulých dekádách se řadil ostrov Korfu řadil k oblíbeným a hojně navštěvovaným destinacím pro letní dovolenou v Řecku. A jeho popularita během posledních několika málo let ještě posílila. Už před více než jeden a půl stoletím si mimo jiné oblíbila Korfu císařovna Sissy z Rakouska. Alžběta Bavorská, jak znělo její oficiální jméno, si nechala na západním pobřeží ostrova Korfu postavit malebný zámeček jménem Achilleion. Neboť ráda cestovala, zámeček pravidelně navštěvovala.

Dnes je ostrov Korfu populární dovolenkovou oblastí především turistů z Velké Británie. Ti na ostrov Kerkyra často cestují kvůli odkazu velikánů britské literatury G. G. Byrona či Geralda Durrella. Svou stopu zanechal na Korfu i princ Filip, manžel královny Alžběty II.. Ten se na ostrově Kerkyra, ve vile Mon Repos kousek od města Kerkyra, v roce 1921 narodil.

Kerkyra se z pohledu turistiky a cestování může pyšnit vcelku členitým pobřežím. Pobřeží ostrova Korfu se táhne v délce více než 200 kilometrů. Ostrovní pláže na Kerkyře patří k těm nejhezčím a nejpůsobivějším v celém Středomoří. Z tohoto důvodu je dovolená na Korfu velice oblíbená nejen mezi jednotlivci a páry, ale i rodinami s malými dětmi.

Většina pláží na ostrově Korfu, a to zejména v severní a západní části ostrova, je písčitých. V blízkosti písečných pláží se na Korfu také rozkládají nejznámější zdejší letoviska. K nim patří Sidari, Acharavi a Agios Georgios.

Naopak na východním pobřeží Korfu jsou pláže hlavně oblázkové a kamenité. Tento, pro někoho možná nepříznivý, fakt ale na východě ostrova Kerkyra plně vynahrazuje klidnější moře s teplejší vodou. A také ne až tak silný vítr jako ten, co vane v severní části ostrova. Na východě Kerkyry se nachází třeba letovisko Dassia. Dassia je mezi turisty též docela oblíbená. Do zdejších hotelů, apartmánů a penzionů často míří turisté, cestující na Korfu na dovolenou.

Hlavní město ostrova Kerkyra je plné života. Na jedince, kteří rádi nakupují, zde číhá přehršel obchůdků s různým zbožím. Od potravin přes oděvy až po suvenýry všeho druhu. Navštívit je možno i různé restaurace a bary. Během noci tu život a pulzující atmosféra rozhodně nekončí. Spousta podniků a obchodů má otevřeno i těsně před půlnocí. Příznivci noční zábavy mohou zavítat na některou z diskoték. Ty končívají svůj provoz v mnoha případech až pozdě nad ránem.